Stolarka
aluminiowa
  Aluminium jest metalem bardzo funkcjonalnym. Obecnie na rynku istnieją wysokiej jakości systemy aluminiowe, jak również wysokiej jakości technologie łączenia owych systemów. Zapewniają odpowiednie parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Umożliwiają dobrą szczelność na przenikanie wody opadowej oraz na penetrację powietrza, dostosowane do polskich i europejskich norm budowlanych. Konstrukcje aluminiowe można anodować, okleinować i malować proszkowo.

  Nowe technologie malowania proszkowego umożliwiają uzyskanie powłok doskonale imitujących kolorystykę i fakturę drewna bądź kamienia.

  Istnieje wiele rozwiązań systemów stolarki aluminiowej, wśród których możemy wymienić następujące: konstrukcje aluminiowe bez izolacji termicznej, rozwiązania oparte na kształtownikach termicznie izolowanych oraz specjalistyczne przegrody przeciwpożarowe.

  System stolarki aluminiowej bez izolacji termicznej jest przede wszystkim przeznaczony do tworzenia wewnętrznych przegród. Stosuje się go w konstrukcjach okien, drzwi, segmentów ścian działowych, jak również w konstrukcjach drzwi przesuwnych, wahadłowych.

  Trójkomorowy system stolarki aluminiowej z przekładką termiczną pozwala na zastosowanie zestawów szybowych wielokomorowych o grubości do 82 milimetrów. Tego rodzaju systemy mają zastosowanie w budownictwie jako konstrukcje zewnętrzne o doskonałej izolacyjności cieplnej.

  Najnowszy system STAR umożliwia osiągnięcie współczynnika przenikalności 0,6 W/2 dla konstrukcji okna.

System drzwi przesuwnych i harmonijkowych jest najczęściej stosowany w hotelach, restauracjach, sklepach i prywatnych domach, gdzie istnieje konieczność otwarcia całej ściany, aby stworzyć więcej przestrzeni użytkowej. System stosowany jest również w zabudowach ogrodów zimowych, jako element całkowicie składany na okres letni.

  System słupowo-ryglowej ściany fasadowej to nowoczesne ściany osłonowe o kształtach prostych i złożonych wykonywane z oryginalnych systemów profili aluminiowych. Charakter tego systemu wyjątkowo oddziaływuje na otoczenie. Konstrukcja pozwala na budowanie wielopiętrowych - także półokrągłych, elewacji. Jest to rozwiązanie bardzo dobrze doświetlające wnętrze budynku.
  Systemy przeciwpożarowe umożliwiają tworzenie stref pożarowych o odporności ogniowej 30 lub 60 min.